Ürünler

POLİKARBOKSİLAT YÜKSEK ORANDA KIVAM KORUYUCU

POLİKARBOKSİLAT YÜKSEK ORANDA KIVAM KORUYUCU

POLİKARBOKSİLAT YÜKSEK ORANDA KIVAM KORUYUCU

Ürün Bilgisi:

POLİKATBOKSİLAT ESASLI HIPER AKIŞKANLARŞTIRICI 2605

ANATOLIA ANT-2605

  • Yüksek oranda su azaltıcı olark işlenebilirliği gerektiren polikarboksilat esaslı beton katkı formülasyonlarında
  • Erken ve yüksek dayanım gerektiren soğuk hava koşulları için tasarlanan beton katkı formüllerinde 
  • polikarboksilat esaslı beton katkı formülasyonlarında ekonomik tasarım için uygundur.
  • Polikarboksilat çimento esaslı malzemelerde çok yüksek oranda karışım suyunu azaltan ve yüksek akışkanlık özelliği kazandıran, süper akışkanlaştırıcı lara göre çok daha düşük oranlarda kullanılan

TEKNİK OZELLİKLER;

Renk: Açık Sarı

Ph: 3,00 - 6,00

Katı Madde: %50

POLİKATBOKSİLAT ESASLI HIPER AKIŞKANLARŞTIRICI KIVAM KORUYUCU

ANATOLIA ANT-2605

  • Yüksek oranda kıvam koruyucu olark işlenebilirliği gerektiren polikarboksilat esaslı beton katkı formülasyonlarında
  • Erken ve yüksek dayanım gerektiren soğuk hava koşulları için tasarlanan beton katkı formüllerinde 
  • polikarboksilat esaslı beton katkı formülasyonlarında ekonomik tasarım için uygundur.
  • Polikarboksilat çimento esaslı malzemelerde çok yüksek oranda kıvam korur ve yüksek akışkanlık özelliği kazandıran, süper akışkanlaştırıcı lara göre çok daha düşük oranlarda kullanılan

Beton katkılarında Polikarboksilat (PCE) süper akışkanlaştırıcılar farklı kimyasal yapıları sayesinde çok daha düşük su-çimento oranı, kolay işlenebilirlik, kıvam koruma, yüksek segregasyon direnci, yüksek dayanım, yüksek akışkanlığa sahip beton üretilebilmesi, çevre dostu olmaları, kimyasal ve performans özelliklerinin kolay modifiye edilmeleri, kalıp alma süresini kısaltarak inşaat hızının artmasını, ve daha uzun süre servis ömrü olan betonların daha düşük maliyet ile üretilebilmesini sağlamaları nedeniyle son derece popüler hale gelmiştir.

Günümüzde farklı özelliklere sahip Polikarboksilat (PCE) esaslı beton katkıları üretilmektedir. Bu katkılar sağladığı olumlu etkilerin yanı sıra beton karışımlarında olumsuz etkilerin oluşmasına da neden olabilmektedir. Taze ve sertleşmiş betonun özelliklerini etkileyen parametreler kullanılan çimento, Polikarboksilat (PCE), malzemelerin karışım oranı, sıcaklık gibi faktörlerden oluşmaktadır. Çimentodan kaynaklanan faktörler, çimentonun ana bileşenlerinin miktarı ile kimyasal bileşenlerinin yapısı (C3A ve C4AF miktarı ve C3A’nın kristal yapısı), çimento tanelerinin boyutu, klinkere eklenen alçının türü, çimentodaki alkali ve alçı miktarına bağlı olabilmektedir.

Polikarboksilat (PCE)’ ye bağlı etkenler ise ana zincir uzunluğu, yan zincir sayısı ve uzunluğu, molekül ağırlığı, moleküller arası bağ yapısı, kimyasal bileşimi, yoğunluğu, adsorpsiyon özelliği, beton karışımına eklenme şekli oldukça önemlidir.

Süperplastikleştiriciler, macun ve diğer uygulamalarda aglomera hidrat çimento partiküllerini dağıtarak betonun işlenebilirliğini arttırmak için beton karışımlarına eklenebilecek önemli bir kimyasal katkı sınıfıdır.

Betonun mukavemeti, eklenen su miktarı veya su-çimento (w/c) oranı ile ters orantılıdır. Ancak, su miktarı çok düşük olduğunda, beton karışımı işlenemez ve karıştırılması zor olabilir. Bu nedenle, bir süperplastikleştiricinin ana işlevi, çimento macunlarının akışkanlığını kaybetmeden w/c’de bir düşüş sağlamaktır, bu da daha yüksek mukavemet ve daha iyi beton dayanımı ile sonuçlanmaktadır.

Tarak şekilli Polikarboksilat (PCE) Süper Akışkanlaştırıcılar kopolimerleri, negatif yüklü omurga ve aşılanmış yan zincirlerden, tipik olarak polietilen glikolden oluşur. PEO yan zincirleri suda asılı çimento partikülleri arasında sterik bir engel yaratır. Bu eşsiz mekanizmayla Polikarboksilat (PCE) Süper Akışkanlaştırıcılar süperakışkanlaştırıcılar polikondensatlara kıyasla üstün dağılma kuvveti sergiler. PCE moleküllerinin kolaylıkla ayarlanabilen yapısal parametreleri olduğu için, Polikarboksilat (PCE) Süper Akışkanlaştırıcılar uzun süre çökmelerden koruyabilme (>2 saat) , yüksek akış hızı ( Saratto kan etkisi) ve çok düşük su/çimento oranlarında (w/c 0,25) etkinlik gibi birçok farklı amaca uygundur.

X